Tueries de Beni : Félix Tshisekedi instruit l’Etat-major des FARDC à « mettre fin à cet état de chose 

Le président Félix-Antoine Tshisekedi a instruit, ce vendredi 9 août l’Etat-major des FARDC à mettre fin aux tueries de Beni. Il a donné cette instruction au cours de la réunion du haut commandement militaire qui s’est tenue ce même vendredi à la cité de l’Union africaine.

« Le commandant suprême a écouté les informations données par le Chef d’Etat-major général. Dans ce point, il est indiqué que la situation de Beni avec les tueries récurrentes est inadmissible. Ainsi, des instructions fermes ont été données pour mettre fin, enrayer cet état des choses. Pour y arriver le chef d’Etat-major a présenté une série des stratégies mises en œuvre en vue de mettre fin à cette réalité récurrente », a indiqué Michel Bongongo, ministre intérimaire de la Défense qui a lu le compte rendu.

Selon Michel Bongongo, le gouvernement est appelé à donner des moyens nécessaires à l’armée pour que les stratégies mises en place soient immédiatement mises en application.

Concernant l’insécurité à Kinshasa, Kongo Central, Kasaï, Kasaï Central, Kasaï Oriental, où des tueries avec armes blanches sont observées, « des décisions sont prises pour que la Police puisse avoir des moyens conséquents pour intervenir à temps éradiquer ce phénomène », a annoncé M. Bongongo.

Le ministre intérimaire de la Défense nationale, Michel Bongongo, le ministre du Budget Pierre Kangudia, le ministre des Finances Henri Yav Muland, l’administrateur de l’Agence nationale des renseignements (ANR), le directeur général de la DGM, ont pris part à cette réunion.

Sylvain Mukendi

26 thoughts on “Tueries de Beni : Félix Tshisekedi instruit l’Etat-major des FARDC à « mettre fin à cet état de chose 

 1. İlaç sektöründe çok çeşitli ilaçlar bulunmaktadır. Her türlü ihtiyaca ait ilaç bulabilmek mümkündür. Hayvanlara ait ilaç çeşitleri de gün geçtikçe artmaktadır. Kedi, köpek, tavşan ve güvercinlere özel vitamin ve daha farklı türde ilaçlar üretilmektedir. Bu ilaçları farklı farklı markalar üretebilmektedir. Her ilaç firması farklı malzemeler kullanabilmektedir. Önemli olan bu malzemelerin hayvanlara hiçbir şekilde zarar vermemesidir. Alınacak olan ilaçların içerisindeki malzemeler iyice araştırılmalıdır. Ayrıca ürün yorumları da okunarak ürün hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Önerilen birkaç marka bulunmaktadır. Tyson güvercin ilaçları güvercinler için tavsiye edilen markalardan bir tanesidir. Bu ilaçlar hayvanlara yarar sağlamaktadırlar. Bilinen ve önerilen markaların kullanımı diğer markalara göre daha fazladır. Üründen fayda sağlanması durumunda ürüne talep daha da artmaktadır. İlaçlar kadar güvercinler için yem de çok önemlidir. yemin alındığı yer güvenilir olmalıdır. Ayrıca yemi kullanırken de dikkat edilmesi gereken çok nokta bulunmaktadır. Güvercinleri kaliteli yemler verilmelidir. Yem verilen zamanlarda çok önemlidir. Yem fazla miktarda verilirse güvercinin sağlığı olumsuz etkilenir.

 2. Hey this is kinda of off topic but I was wanting to
  know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually
  code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding knowledge
  so I wanted to get advice from someone with experience.

  Any help would be enormously appreciated!

  My homepage: tracfone

 3. Araba servisleri için pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekleri insanlar kendi kriterlerine göre seçmektedirler. Fakat araba serviste seçerken genel olarak herkesin dikkat ettiği kriterler de bulunmaktadır. Örneğin herkes arabası için kaliteli malzeme kullanılmasını ister. Kaliteli malzeme kullanımı araba servisi seçerken herkesin dikkat ettiği kriterlerden bir tanesidir. Herkes arabası için en iyi parçaları, malzemeleri ve hizmeti istemektedir. Ayrıca herkes araba servislerinin fiyatlarına da dikkat etmektedir. Kaliteli malzemelerin kullanıldığı fiyatların da uygun olduğu yerler sıkça tercih edilmektedir. Araba servisleri genel olarak bazı illerde daha çok tercih edilmektedir. Verilen hizmet, uygun fiyat, malzeme kalitesi bu araba servislerini seçilmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Antalya Mini Servisi çokça tercih edilen araba servisleri arasındadır. Bu serviste kaliteye büyük önem verilir. Kaliteye büyük önem verildiği gibi kaliteye uygun fiyata müşterilerine temin etmektedirler. Araçlara karşı özenli ve titizdirler. Özellikle Antalya’daki araba servislerinde ustalar çalışmaktadır. Bu ustalar, arabalara büyük önem vermektedirler ve çok titiz bir şekilde arabalar ile ilgilenmektedirler.

 4. Kepenk Servisi KEPENK SERVİSİNDE NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ? Rakiplerinden daha profesyonel görünür, İşinizi ciddiye aldığınızı gösterir, Satışınızı kolaylaştırır ve arttırır, Güvenliğinizi garantiye alır.

 5. Kombilerin arıza vermesi gerçekten sorun olan bir durum. Bu nedenle kombi alırken daha uzun soluklu ve daha çok garantisi olan kombilere yönelmeliyiz. Aynı zamanda daha az arıza veren kombiler kesinlikle hayatı kolaylaştıran ürünlerdir. Çünkü kışın ortasında kombiniz bozulduğu takdirde gerçekten fazla sorun yaşıyor oluyorsunuz. Bu nedenle alacağınız kombiye gerçekten dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda kombi arıza olduğu taktirde kombi teknik servis başvurmanız servis ve kombi için daha sağlıklı olacaktır. Bu nedenle bir teknik servisle çalışmanız ve kombinizi sorunları hakkında kombi teknik servisinden bilgi almanız gerekmektedir. İlk baştaki kurulum aşamasında da teknik ve profesyonel bir bilgilendirme sizin için daha sağlıklı olacaktır. Bilgilendirme sayesinde konuyu nasıl kullanacağınızı ve bütün fonksiyonlarını rahatlıkla öğreneceksiniz. Buda kombiyi daha güzel kullanmanızı ve bütün özelliklerine falanmanızı sağlayacaktır. Ama nasıl kullandığını bildiğinizden dolayı sizden kaynaklı olarak bir arıza oluşmayacaktır. Kombiyi nasıl kullanmanız gerektiğini bildiğiniz zaman daha uzun soluklu olarak kombi kullanmanıza katkı sağlayacaktır. Tüm bu nedenlerden dolayı teknik servisle çalışmanız daha sağlıklı olacaktır.

 6. İnsanlar ile iletişime geçilen sitelere genel olarak chat siteleri denir. Chat siteleri genel olarak karşı cins ile konuşmak için kullanılan sitelerdir. Bu sitelerde çeşitli kategoriler bulunabilir. Erkekler bu sanal sohbet sitelerini genel olarak kadınlar ile konuşmak için kullanmaktadır. Bu sebep ile sanal chat sitelerinden bahsedilirken Kadınlarla Chat Siteleri</a diye bir genel tabir kullanılabilir. Zaten genel olarak bu siteleri erkekler kullanmaktadır. Sitelere üye olan kadınlar ile iletişime geçmektedirler. Bazılarının sonu evliliğe varabilmektedir. Bazıları ise sadece genel konuşurlar, konuşarak vakit geçirirler ama ötesi olmayabilir. Sanal sohbet sitelerinde çeşit çeşit insanlar bulunmaktadır. Bu sebep ile de bu sanal sohbet sitelerinin çok sayıda kullanım amacı bulunur. İlişki için kullanım yaygındır. Fakat başka konular için kullanım da sağlanabilir. İnsanlar bu tür sanal siteleri kullanırken çok temkinli olmalıdırlar. Dikkatli olmazsalar çeşitli olumsuz sorunlar ile karşılaşabilme ihtimalleri vardır. Bu yüzden de bilgi paylaşımı konusunda dikkat edilmelidir. Sanal sohbet sitesine kayıt yapılırken de istenen bilgilere dikkat edilmelidir. En ufak bir şüpheli durumda siteye kayıt olunmaktan vazgeçilmelidir. Ayrıca bu tür siteler kullanılırken güvenilir olmasına da dikkat edilmelidir. Adı çokça duyulan sanal sohbet sitelerini kullanmakta fayda vardır. Eğer ki adı çokça duyulan sanal sohbet siteleri tercih edilmeyecek ise tercih edilecek olan sanal sohbet sitesi detaylıca araştırılmalıdır. Bilgi paylaşımında dikkatli olunmalıdır. Sohbet esnasında da uyulması gereken kurallar bulunmaktadır. Argo, küfür ya da kötü söz kesinlikle kullanılmamalıdır. Kullanılırsa da çeşitli uyarı ve cezaları bulunabilmektedir. Sanal sohbet sitelerinin sahipleri bu konularda oldukça hassaslardır. Site sahiplerine gelen en ufak şikayet dikkate alınmaktadır. Bu sebep ile de site içerisinde de dikkat kişinin elinden asla bırakılmamalıdır.

 7. İşimDüştü.Com Nasıl Çalışıyor?: Sistem aslında oldukça basit. Hizmet ihtiyacı olanlar birkaç küçük soruya cevap vererek hiçbir ücret ödemeden hizmet ihtiyacını sisteme kayıt ediyor. Yine hiçbir ücret ödemeden isimdustu.com a kayıt olan firmalar gelen talebe ücret ödemeden teklif veriyor. Kullanıcı gelen tekliferi değerlendirip kendisine en uygun olan teklifi kabul edip hizmet veren ile iletişime geçiyor. Daha sonra eğer iş tamamlandıysa hizmet veren sisteme küçük bir komisyon tutarı ödüyor. Yani isimdustu.com un tek geliri yapılan işlerden aldığı komisyon. Bunun dışında hizmet alandan ve hizmet verenden herhangi bir ücret talep etmiyor.

 8. Haberler, insanlar için neredeyse hayati önem taşımaktadır. Şehir, şehir dışı, ülke ya da ülke dışında gelişen olayları haberler üzerinden insanlar öğrenebilmektedir. Haberlere, çeşitli yerlerden ulaşılabilmektedir. Çeşitli haber siteleri, gazeteler, akşam haberleri gibi haberleri öğrenebilmek için çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Türkiye’de haberler genel olarak akşam haberlerinde öğrenilmektedir. Akşam haberleri çok sayıda kanalda yayınlanmaktadır. Akşam haberleri genel olarak bir ya da bir buçuk saat arasında sürmektedir. Genellikle de her kanal aynı haberleri vermektedir. Ancak insanlar anlatımını beğenmiş oldukları haber kanallarını izlemektedir. Akşam haberlerini sunan haber kanallarının yanı sıra internetteki haber siteleri de çok rağbet görmektedir. Çok sayıda haber sitesi bulunmaktadır. Ancak haber sitesi seçilirken dikkatli olunmalıdır. Bilinen ve güvenilir haber sitelerinin tercih edilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Gazete markalarının haber siteleri de bulunmaktadır. Zaten haber okuyucuları da genel olarak gazete markalarının haber sitelerini okumayı tercih etmektedirler. Gazeteden haber okuyan insanların sayısı ise oldukça azdır. Genel olarak yaşlı insanlar gazeteden haber okumayı tercih etmektedir. Gazete tercih etmeyenler de akşam haberlerinden tüm haberleri öğrenebilmektedir. İnternet üzerinden ulaşılabilecek olan haber sayısı ise diğer yöntemlerden daha fazla olmaktadır. Ayrıca internette arama butonuna haberi öğrenilmek istenen şehrin adı yazıldığında haber bulmak daha kolay bir hale bürünmektedir. Örneğin arama butonuna Antalya Haber</a yazıldığında Antalya ile ilgili olan tüm haberler gözler önüne serilmektedir. Aynı şekilde Trabzon haber yazılırsa da Trabzon ile ilgili olan tüm haberler haber okuyucularının önüne gelmektedir. Ayrıca sadece günlük haberler değil, daha önceki zamanların haberlerini de internet üzerinde görüntülemek mümkündür. Bu nedenle de internet haberciliği okuyucular tarafından çokça tercih edilmektedir. İnternette öğrenilecek haberlerin bir sınırı yoktur.

 9. Computer Games can be characterized as one of the most common uses of technology in the field of entertainment. With computer games and computer technology triggering each other, an incredible momentum has emerged in both areas. As computer technology developed, better games were produced, and computer technology was developed to meet the needs of these games. Although computer games turn computers into something else, they are essentially computer software such as office applications, industrial applications, database applications. Today, computer games have become an industry like cinema. Game budgets began to be expressed in millions of dollars. Photorealism is getting closer with every step, and online games played by more than one person at the same time have become widespread. Today, the most important development in electronic games is online games. Virtual environments, where tens of thousands of players meet at the same time, are sometimes the scene of struggles for the development of the managed character, and sometimes host the deadly fights of groups formed by terrorists and security forces.

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée.